Płatek Słońca
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Płatek Słońca

Hodowla Płatek Słońca
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 OPki od A do Z

Go down 
+2
Sunflake
Nirellie
6 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 1:11 pm

Materiał genetyczny
Rasa Owczarków Polarnych powstanie na podstawie trzech ras "psów bazowych". Będą to: Owczarki Niemieckie, Golden Retrivery i Alaskan Malamuty (gdyby ktoś nie wiedział jak wyglądają, to pokazałam poniżej ).
OPki od A do Z Scaled.php?server=831&filename=pies12
Owczarek Niemiecki-wersja czarna
OPki od A do Z Scaled.php?server=809&filename=pies11s
Owczarek Niemiecki-wersja biszkoptowa z czarnym siodłem
OPki od A do Z 7256
Alaskan Malamute- wersja z umaszczeniem wilczym, szarym
OPki od A do Z 18630
Alaskan Malamute- wersja z umaszczeniem wilczym, czarnym
OPki od A do Z 15686
Golden Retriver

Proporcje genów
Aby zakwalifikować nasze psy jako nową rasę potrzeba odpowiednich proporcji genów naszych psiaków. Będą one wynosiły: 37,5% malamuta, 12,5% goldena i 50% ONka (informację jak uzyskać odpowiednie proporcje zobaczycie niżej).


Docelowy wygląd psów

Nasze OPki będą psami o długiej sierści; z "podkręconym" ogonem; stojącymi, szpiczastymi uszami i siodłatym umaszczeniem. Uwaga, NIE dopuszczamy psów jednokolorowych lub o siodle o kolorze identycznym jak reszta sierści.
OPki od A do Z 17422
Tak powinien wyglądać przykładowy, "udany" Owczarek Polarny

Możliwe umaszczenie OPków:
-białe
-szare
-biszkoptowe
- czarne

Możliwe siodła- kolory takie same jak umaszczenia.

Jak wyhodować OPka?
Najpierw kupujemy 2 rasowce: Malamuta i Goldena. Ważne jest, aby psy były przeciwnych płci, ponieważ inaczej nie będzie można ich potem pokryć. Ewentualnie możemy kupić suczkę malamuta/goldena i kryć z psem z zewnątrz. Zalecam, by suczka była rasy Alaskan Malamute, (ponieważ większą część genów pies przejmuje od matki, a najbardziej pożądane są geny malamuta), ale nie jest to konieczne. Jeśli potomek psów będzie miał stojące uszy, "podkręcony" ogon i będzie suczką, to mamy połowę sukcesu, ale jeśli urodzi nam się samczyk lub pies o innym wyglądzie, zaczynamy od nowa. I tak do uzyskania "Właściwego psa". Kiedy już mamy ta suczkę, to kryjemy ją z kolejnym rasowym malamutem. Tutaj uzyskana płeć jest nieważna, wystarczy tylko odpowiedni wygląd. Teraz potrzebny nam jest rodowodowy ONek o płci przeciwnej do naszego mieszańca. Oczywiście psy kryjemy ze sobą. Jeśli uzyskany przez nas szczeniak będzie miał odpowiedni ogon, uszy, sierść i siodłate umaszczenie, to właśnie udało nam się wyhodować Owczarka Polarnego. Potem zaczynamy cykl od początku, najlepiej krzyżując z psami z zewnątrz. Gdy mamy już kilka OPków, kryjemy je ze sobą. Uwaga, potem nie mieszamy do nich żadnych innych psów, bo spartaczymy robotę.

I gotowe.
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 1:27 pm

Podsumowując:
1. Malamut (najlepiej suczka) + golden, musi urodzić się suczka. Suczka po malamucie i goldenie może mieć umaszczenie dowolne, ważny jest tylko wygląd.
2. Uzyskaną suczkę kryjemy z malamutem - tutaj też liczy się tylko wygląd, maść nie.
3. Mieszamy to, co wyszło z ONkiem i czekamy na owczarka polarnego.

Z tego, co napisałaś wychodzi, że OPki mogą mieć zarówno górę, jak i dół ciała białą, czarną, szarą lub biszkoptową. Czyli piesek z czarnym dołem i biszkoptowym siodłem będzie OPkiem? xD
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 1:32 pm

Wychodzi na to, że tak, bo inaczej ograniczyłybyśmy tak z połowę psów i zrobienie czegoś takiego trwałoby z pół roku.
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 1:38 pm

Ok, może w przyszłości uda się z tym coś zrobić ^^ To teraz potrzeba nam ludzi do hodowli. Suczkę malamuta mamy, od Cappy, ona chciała włączyć się do OPków.
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 1:42 pm

Hodować OPki może każdy z naszej hodowli, więc powiedz jej, że zapraszamy ją serdecznie.
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 2:00 pm

W takim razie Cappy dołączy do OPków ;] Z tego co widzę - mamy i suczkę, i pieska alaskan malamute, piesek u Dust, suczka u Cappy, czyli nimi należy się zająć.
Goldenów chyba brak.
ONki są.

Plan hodowlany też mamy, trzeba zabrać się do pracy. Nirellie, chcesz tu dowodzić? ;P

I jeśli wiecie o kimś, kto szuka hodowli, to trzeba złapać go i przyłączyć do nas.
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Pasta

Pasta


Liczba postów : 21
Join date : 11/06/2012

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 2:19 pm

Ja mam, ale goldenkę... Do tego charakter jej poleciał - 199 pkt ma, zawsze można ją wytresować w pełni i pokryć dobrym psem...
Powrót do góry Go down
DustDevourer

DustDevourer


Liczba postów : 32
Join date : 09/06/2012
Age : 29
Skąd : Dolnośląskie

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 3:41 pm

Urodził mi się szary piesek :3 Duża szansa że będzie miał podkręcony ogon :3 Ma szare siodło.
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 7:13 pm

Pasta - na razie ją trzymaj, może coś się z nią pokombinuje, chociaż charakter szczeniąt nie wyjdzie za dobry ;P

Dust - a czy to piesek hodowany według instrukcji Nirellie? xD
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
DustDevourer

DustDevourer


Liczba postów : 32
Join date : 09/06/2012
Age : 29
Skąd : Dolnośląskie

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 7:19 pm

To był mieszaniec mojej suczki biszkoptowej z malamutem. Taki mały eksperyment.
OPki od A do Z 20889
Inouk niedługo będzie mógł krzyżować się z Tikaani by rodziły się już same z zakręconymi ogonami.
Zresztą nie mam żadnego goldena ani owczarka.
Więc niestety chyba będe musiała swoją jakby linie stworzyć.

EDIT. Zresztą najszybciej by było krzyżować malamuta z biszkoptowym onkiem.Potomstwo ma duże szanse za zakręcony ogon i być czarno białe.Te krzyżować ze sobą. Szczeniaki moge po 200$ podrzucać do hodowli. Zresztą ciężko się Polarne opki rozmanaża bo na całe życie wypada zaledwie 5 szczeniaków.
Co do krzyżówki wyżej napewno jakiś biszkopcik się trafi z białym. Lub zwykły onek z biszkoptowym ogonem. Wtedy chyba łatwiej będzie uzyskać budowe szpica.
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 7:28 pm

Nie możemy się teraz dzielić na linie, bo nie uciągniemy, tworzenie nowej rasy do łatwych zadań nie należy. Skombinujemy Ci goldena albo owczarka, tylko proszę, róbmy to teraz według planu ;] Chodzi o to, żeby stworzyć kilka psów nowej rasy, które będzie można ze sobą mieszać, bez współpracy się nie obejdzie. Wiem, że poniosłaś duże wydatki, postaram się odkupić od Ciebie jakieś psy, żeby te koszty wynagrodzić, bo wiem, jak ciężko o kasę..
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Pasta

Pasta


Liczba postów : 21
Join date : 11/06/2012

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 7:45 pm

Wiem, że charakter nie będzie za wysoki, ale to jeśli nikt by nie znalazł innego goldena. Albo gdyby były za drogie.
Powrót do góry Go down
DustDevourer

DustDevourer


Liczba postów : 32
Join date : 09/06/2012
Age : 29
Skąd : Dolnośląskie

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeWto Cze 19, 2012 8:00 pm

No to na to wychodzi że moje psy za 1500$dgl pójdą w błoto. Zamiast skupić się aby szybko to wyhodować i miało dobry charakter to będziemy zbyt wnikać w szczegóły i zostaniemy w tyle.Gdybyśmy wszywscy mieli już szpicowate moge każdemu dać po szczeniaku bo takowe będą miały ponad 220 charakteru i krzyżować je między sobą to musimy wydawać kolejną kase. Nie było to bynajmniej ze mną ustalane. Bo potem wyłączył mi się internet i nie widziałam rozmowy.
Powrót do góry Go down
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeSro Cze 20, 2012 2:07 pm

Ale przecież ja ma parkę goldenów i dwie suczki ONka!
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeCzw Cze 21, 2012 3:06 pm

Dust, robimy tak - mieszamy ONki, goldeny, husky, malamuty w dowolnych proporcjach, byle by otrzymać OPki. Mieszańców o nieznanym rodowodzie wolałabym nie dopuszczać, mogą przenosić niepożądane geny, ale jeśli uda Ci się otrzymać z nich OPka, można pomyśleć nad włączeniem go do hodowli, trzeba będzie zrobić to jednak ostrożnie.

Każdy z hodowli OPków niech napisze tutaj, co udało mu się zrobić ;P I czy potrzebuje w czymś pomocy, trzeba zaangażować Cappy ;]
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Zozolek




Liczba postów : 2
Join date : 27/06/2012

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimePią Cze 29, 2012 2:44 pm

Chciałabym dołączyć ale nie mam malamutki... Mam psa Goldena..
Gdyby ktoś mi użyczył byłabym wdzięczna Razz
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimePią Cze 29, 2012 4:14 pm

Ja obecnie próbuję kupić mieszańca malamuta z goldenem, może ktoś mi sprzeda ;P
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Pasta

Pasta


Liczba postów : 21
Join date : 11/06/2012

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimePią Cze 29, 2012 7:51 pm

Ja zbieram dgl na suczkę malamuta.
*wali głową o stół*

A ja sie pozbyłam takiej ładnej suczki.
http://www.doggi-game.pl/img/dogs/25541.jpg
Link, bo nie wiem czy można dodawać w formie obrazka tutaj...
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimePią Cze 29, 2012 9:15 pm

Kupiłam suczkę malamuta, ale za szybko jej nie wytrenuję, jest ktoś chętny do czarnej roboty? xD
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Pasta

Pasta


Liczba postów : 21
Join date : 11/06/2012

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimePią Cze 29, 2012 10:11 pm

Makaron jest chętna do czarnej roboty!
Bo nie mam co robić.
Powrót do góry Go down
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeSob Cze 30, 2012 2:14 pm

Pasta, a nie przyjęłabyś jeszcze paru pieków ode mnie? Ja cały czas urobiona, a zajmować się nimi nie ma kto...
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeSob Cze 30, 2012 2:18 pm

Nirellie, pisz do Silije. Poza tym dagadagi chwilowo nie ma żadnego psa, może zgodzi się coś wziąć.
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeSob Cze 30, 2012 2:32 pm

Ludzie, ratujcie! xD Kupiłam nam do hodowli psa malamuta i chwilowo zbankrutowałam ;P Jest ktoś chętny do trenowania tej bestii? xD
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Pasta

Pasta


Liczba postów : 21
Join date : 11/06/2012

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeSob Cze 30, 2012 8:02 pm

Sunflake, ja ci jednak oddaję już teraz suczkę...
Kasy nie mam, pozbędę się starych szczeniaków, uzbieram kasę i dopiero wtedy będę mogła myśleć normalnie... Do wtorku pewnie uda mi się trochę dgl uzbierać...
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitimeSob Cze 30, 2012 8:33 pm

Ok, no to może ktoś chce wziąć któregoś malamuta? ^^
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Sponsored content





OPki od A do Z Empty
PisanieTemat: Re: OPki od A do Z   OPki od A do Z Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
OPki od A do Z
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» OPki- postępy w hodowli

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Płatek Słońca :: Owczarki polarne - hodowla-
Skocz do: