Płatek Słońca
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Płatek Słońca

Hodowla Płatek Słońca
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Owczarek polarny

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeSob Cze 09, 2012 4:32 pm

Zaczynamy pracę nad nową rasą - owczarek polarny. Jak na razie pracują nad nią DustDevourer i Nirellie.

Mieszane będą ze sobą: Husky, Owczarek Niemiecki, może coś jeszcze..

Do hodowli będą dopuszczane psy czarno-białe (umaszczenie wilcze czy siodłate? ;P)

DustDevourer, Nirellie - proszę mnie poprawić, jeśli coś jest nie tak i dodać coś od siebie ;]
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
DustDevourer

DustDevourer


Liczba postów : 32
Join date : 09/06/2012
Age : 29
Skąd : Dolnośląskie

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeSob Cze 09, 2012 4:41 pm

No właśnie chciałam się zapytać czy całe białe też będzie dopuszczalne bo to czasem z husky czy z malamuta taki albinos wychodzi. Bo taki biały malamut byłby całkiem ładny.
Powrót do góry Go down
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeSob Cze 09, 2012 4:45 pm

Dopuszczalne umaszczenia:
-biszkoptowy
- biały
- czarny
- szary

Mogą być zarówno siodłate i wilcze, bo husky maja wilcze a ONki siodłate, więc nie wiadomo co z tego wyjdzie.
Powrót do góry Go down
DustDevourer

DustDevourer


Liczba postów : 32
Join date : 09/06/2012
Age : 29
Skąd : Dolnośląskie

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeSob Cze 09, 2012 4:47 pm

Tylko trzeba się postarać by miały jak najwyższy charakter. No bo to wiadomo cena idzie w górę. Myśle że tak za powyżej 1000 uda nam się takiego malca sprzedać. Chociaż nie przyznam ciekawie by wyglądał biszkoptowy husky :3
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeSob Cze 09, 2012 4:48 pm

Myslę, że jednobarwne też można by dopuścić, ale co do biszkoptowego mam wątpliwości, jakoś mi nie pasuje ^^
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeSob Cze 09, 2012 5:10 pm

Dobra, biszkoptowego wykreślamy z listy.

Jednobarwne zostają.
Powrót do góry Go down
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 11:21 am

Uwaga, pracuję nad wizytówką hodowli. Kiedy skończę tą grafikę, prosiłabym o wklejenie jej na swój profil na doggi (dotyczy wszystkich zaangażowanych w projekt "owczarek polarny").
Powrót do góry Go down
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 11:36 am

Hodowla OPków ma nową członkinię jest nią Shaerah.
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 12:12 pm

Mam jedno zastrzeżenie - hodowla owczarków polarnych odbywa się w ramach Hodowli PS - to znaczy, że dotyczy tylko jej członków.
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 12:19 pm

poinformowałam o tym Shaerah, ale jeszcze mi nie odpisała. może lepiej Ty napisz jej wiadomość. Myślę, że zgodzi się na przystąpienie do hodowli, była wniebowzięta jak powiedziałam jej o OPkach.
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 12:21 pm

Ok, no to jak na razie owczarki polarne się rozwijają, ale ze zwykłymi mieszańcami jest gorzej.. ;P
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 12:24 pm

Spokojnie, daj nam się trochę rozwinąć. Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
DustDevourer

DustDevourer


Liczba postów : 32
Join date : 09/06/2012
Age : 29
Skąd : Dolnośląskie

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 7:36 pm

Hmm będe mogła zrobić temat o owczarkach polarnych na forum doggi? Sama jestem ciekawa ile osób by się skusiło ;3
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 7:45 pm

Jeśli chcesz szukać kogoś do współpracy, to zamieść wcześniej informację, że trzeba wstąpić do naszej hodowli ;P Poza tym nie mam nic przeciwko.
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Hathor

Hathor


Liczba postów : 20
Join date : 10/06/2012
Age : 42

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 7:50 pm

Jeżeli bierzemy się za tworzenie OPków, muszę w takim razie zaopatrzyć się w jedną z 3 ras: ONka, husky lub malamuta. Nie posiadam ani jednego psa tych ras, chyba że dopuszczane są też inne psy. Sun, jak co, to przejrzyj moje psy i napisz mi, czy jakikolwiek z nich nadaje się do reprodukcji.
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 7:53 pm

WAŻNE!!!!

To teraz pojawia się następujący problem - czy ktoś tu jeszcze chce hodować zwykłe mieszańce, czy przechodzimy całkowicie na owczarki polarne? ;]
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
DustDevourer

DustDevourer


Liczba postów : 32
Join date : 09/06/2012
Age : 29
Skąd : Dolnośląskie

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 8:31 pm

Sunflake napisał:
Jeśli chcesz szukać kogoś do współpracy, to zamieść wcześniej informację, że trzeba wstąpić do naszej hodowli ;P Poza tym nie mam nic przeciwko.
Głównie chodziło mi o sprzedaż szczeniaków ;3 Taki temat z informacjami i tam też by się dało adnotację aby nie kopiowali.Taka informacja o miotach itd ;3
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 8:35 pm

Przydałoby się coś takiego założyć, ale najpierw trzeba mieć kilku przedstawicieli tej rasy ;]

I gdyby okazało się, że przechodzimy całkowicie na OPki - każdemu z hodowli trzeba by przekazać takowego psa ;P
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
DustDevourer

DustDevourer


Liczba postów : 32
Join date : 09/06/2012
Age : 29
Skąd : Dolnośląskie

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 9:26 pm

No ja Luthien mam by pokazać jakby to wyglądało. No ale też nie wszyscy możemy iść na Onki a co z resztą? Chyba nie chcecie podzielić mojego losu wyprzedaży xD Zresztą powinna być pewna różnorodność. Jedna osoba powina same biszkopciaki hodować,druga jakieś jamnikopodobne. No moja sunia ma cieczke ciekawe czy da się ją pokryć bo już 2 pokrycia były i nic x.x
Powrót do góry Go down
Hathor

Hathor


Liczba postów : 20
Join date : 10/06/2012
Age : 42

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 11:36 pm

Ja w sumie pierwotnie zamierzałam hodować psy na bazie Genezis i Hektora, dwóch kolorowych siodłatych psów i iść w tym kierunku, ale co postanowicie, tak będzie Smile.
Powrót do góry Go down
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitimePon Cze 11, 2012 12:17 pm

Hathor, OPki to mieszanki ONków i Huskich syberyjskich. Malamut dojdzie (jeżeli dojdzie) po kilku pokoleniach złożonych tylko z ONkow i huskych
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Owczarek polarny Empty
PisanieTemat: Re: Owczarek polarny   Owczarek polarny Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Owczarek polarny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Płatek Słońca :: Archiwum-
Skocz do: