Płatek Słońca
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Płatek Słońca

Hodowla Płatek Słońca
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Ważne! Co hodujemy?

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Ważne! Co hodujemy? Empty
PisanieTemat: Ważne! Co hodujemy?   Ważne! Co hodujemy? Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 9:12 pm

Angażujemy się w OPki, czy idziemy na dwa fronty - mieszańce i OPki? Proszę wyrażać swoje opinie. Jeśli będą niezdecydowani, to podejmiemy decyzję za nich xD Proszę, aby każdy wraził tu swoje zdanie na ten temat, na nikogo nie będziemy krzyczeć ;]

Moja opinia: zajmijmy się OPkami, mieszańce hodujmy na własną rękę ;P
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
DustDevourer

DustDevourer


Liczba postów : 32
Join date : 09/06/2012
Age : 29
Skąd : Dolnośląskie

Ważne! Co hodujemy? Empty
PisanieTemat: Re: Ważne! Co hodujemy?   Ważne! Co hodujemy? Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 9:28 pm

No jak mówiłam każdy niech sie zajmie swoją specjalizacją. By była jako taka różnorodność. No każdy tam może dostać tego naszego Polarnego Onka i też będziemy wzajemnie krzyżować. Ktoś by nawet mógł takie wyżłowate robić bo ich mało albo kolorowe dobermany.
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Ważne! Co hodujemy? Empty
PisanieTemat: Re: Ważne! Co hodujemy?   Ważne! Co hodujemy? Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 9:32 pm

W sumie niezły pomysł, ale poczekajmy, co na to reszta ;]
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Hathor

Hathor


Liczba postów : 20
Join date : 10/06/2012
Age : 42

Ważne! Co hodujemy? Empty
PisanieTemat: Re: Ważne! Co hodujemy?   Ważne! Co hodujemy? Icon_minitimeNie Cze 10, 2012 11:31 pm

Jeżeli chodzi o mnie, to czemu nie Smile. Możemy hodować OPki i prowadzić swoje własnej, prywatne hodowle już na własną rękę (nie zamierzam rezygnować z różnorodnych mieszańców, po prostu uwielbiam je Very Happy). Myślę, że z czasem można by zrobić im więcej kolorków, żeby nie były tylko takie szare Smile. Co Wy na to? Smile
Powrót do góry Go down
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

Ważne! Co hodujemy? Empty
PisanieTemat: Re: Ważne! Co hodujemy?   Ważne! Co hodujemy? Icon_minitimePon Cze 11, 2012 12:20 pm

Cytat :
Jeżeli chodzi o mnie, to czemu nie Smile. Możemy hodować OPki i prowadzić swoje własnej, prywatne hodowle już na własną rękę (nie zamierzam rezygnować z różnorodnych mieszańców, po prostu uwielbiam je Very Happy). Myślę, że z czasem można by zrobić im więcej kolorków, żeby nie były tylko takie szare Smile. Co Wy na to? Smile

całkowicie zgadzam się z Hathor
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Ważne! Co hodujemy? Empty
PisanieTemat: Re: Ważne! Co hodujemy?   Ważne! Co hodujemy? Icon_minitimePon Cze 11, 2012 3:06 pm

Zróbmy tak - OPki swoją drogą, ale hodujmy też mieszańce - tak myślałam i wymyśliłam, że same OPki będą trochę szare, a to nie pasuje do wizerunku hodowli ;] Musi być kolorowo.
Na OPki całkowicie przechodzą (jeśli się nie mylę) DustDevourer i Nirellie. Ktoś jeszcze chciałby im pomóc?
Mieszańcami będą zajmować się Sunflake, Hathor i ten, kto jeszcze wyrazi taką chęć ;]
Uczestnictwo w jednej hodowli nie wyklucza uczestnictwa w drugiej.

Jeśli nikt nie wyrazi sprzeciwu, opracuję zasady hodowli.
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
DustDevourer

DustDevourer


Liczba postów : 32
Join date : 09/06/2012
Age : 29
Skąd : Dolnośląskie

Ważne! Co hodujemy? Empty
PisanieTemat: Re: Ważne! Co hodujemy?   Ważne! Co hodujemy? Icon_minitimePon Cze 11, 2012 3:45 pm

No ja mam kilka przykładów psów które mogli by hodować ci co lubią mieszańce. Najlepiej aby każda osoba miała swoje specjalizacje.Jedni gładkie,drudzy włochacze inni jamnikowte x3 Potem między sobą można je krzyżować. Kilka ciekawych piesków. Pozwole sobie przytoczyć obrazki:

Ważne! Co hodujemy? 14530Ważne! Co hodujemy? 14845Ważne! Co hodujemy? 6964Ważne! Co hodujemy? 10297Ważne! Co hodujemy? 12505Ważne! Co hodujemy? 1712Ważne! Co hodujemy? 12947Ważne! Co hodujemy? 12605Ważne! Co hodujemy? 12241
Ważne! Co hodujemy? 2745Ważne! Co hodujemy? 15098Ważne! Co hodujemy? 8146

Moim zdaniem zgodnie z nazwą naszej hodowli powinniście hodować psy o jasnej maści Ruda,biszkopciki,białe,ewentualnie bronzy i ich mieszanki ;3
Ale to tylko moje zdanie ;3
Powrót do góry Go down
Hathor

Hathor


Liczba postów : 20
Join date : 10/06/2012
Age : 42

Ważne! Co hodujemy? Empty
PisanieTemat: Re: Ważne! Co hodujemy?   Ważne! Co hodujemy? Icon_minitimePon Cze 11, 2012 8:34 pm

Jeżeli chodzi o mieszańce, na pewno swoją linię zaczęłabym od Genezis i Hektora. Potem mogłabym dodać jakiś ciekawy gen z zewnątrz, żeby te psy trochę się wyróżniały.

Moja parka:

Ważne! Co hodujemy? 5597 Ważne! Co hodujemy? 10982

Już nawet coś wyhodowałam z tej parki, ale nie zajmowałam się jeszcze żadnym ze szczeniaków Smile.
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Ważne! Co hodujemy? Empty
PisanieTemat: Re: Ważne! Co hodujemy?   Ważne! Co hodujemy? Icon_minitimePon Cze 11, 2012 8:38 pm

Hathor - dobry pomysł ;] Ja zacznę hodować mieszańce jamnikowate - zaczynam od jamniczki Rity i mieszańca Tuptusia, druga linia to zwykłe mieszańce - Aurora i Hugo (tak, wiem, jej syn ;P ) lub Toffi (znów dziwna sytuacja - brat xD ). Kusi mnie, żeby skrzyżować Ritę też z Hugo, ale nie chcę mieszać tych dwóch linii ;]

Para nr 1: jamnikowate
Ważne! Co hodujemy? 7782 i Ważne! Co hodujemy? 10305
Para nr 2: zwykłe
Ważne! Co hodujemy? 9116 i Ważne! Co hodujemy? 15127 lub Ważne! Co hodujemy? 10307
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Qwedsa
Admin
Qwedsa


Liczba postów : 7
Join date : 08/06/2012
Age : 27

Ważne! Co hodujemy? Empty
PisanieTemat: Re: Ważne! Co hodujemy?   Ważne! Co hodujemy? Icon_minitimePon Cze 11, 2012 8:49 pm

Ja będę chciała krzyżować te dwa psy na początek:
\Ważne! Co hodujemy? 13281Ważne! Co hodujemy? 7746
Chcę, żeby pozostały dość małe Smile
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Ważne! Co hodujemy? Empty
PisanieTemat: Re: Ważne! Co hodujemy?   Ważne! Co hodujemy? Icon_minitimePon Cze 11, 2012 9:03 pm

No, to mamy pełną różnorodność, jeszcze coś biszkoptowego by się nam przydało ;] Jeśli zacznę mieszać Amalę z jakimś dużym psem - np. Onkiem, wyjdzie teoretycznie linia psów gigantów ;]
Niestety jej nie pokażę, grę wyłączyli ;P

Przeniosę te dyskusje do innego tematu ;] Ten uważam za zamknięty, decyzja podjęta, nikt nie prostesował.
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Sponsored content





Ważne! Co hodujemy? Empty
PisanieTemat: Re: Ważne! Co hodujemy?   Ważne! Co hodujemy? Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Ważne! Co hodujemy?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Płatek Słońca :: Archiwum-
Skocz do: