Płatek Słońca
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Płatek Słońca

Hodowla Płatek Słońca
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna

Go down 
+3
Qwedsa
DustDevourer
Sunflake
7 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 11:46 am

Każdy dostał ode mnie prywatną wiadomość, więc wiecie, w czym leży problem. Teraz zajmę się stworzeniem porządnej hodowli.

Po pierwsze - wolamuty i OPki
Nie możemy się tak dzielić, jest nas mało, nie poradzimy sobie z dwoma nowymi rasami. Zabieramy się więc za tworzenie wolamutów - jest to rasa ciekawsza.
Docelowy wygląd rasy:
- maść wilcza - spód ciała biały (nie wiem, czy dopuścić też biszkoptowy), góra czarna, szara, biszkoptowa, można zastanowić się nad czekoladowym i rudym (druga propozycja jest taka - spód biały, góra biszkoptowa lub czekoladowa lub ruda - żeby były inne),
- sierść długa,
- uszy stające,
- ogon zawinięty do góry.
Można próbować mieszać husky, malamuty, mieszańce o odpowiednich cechach wyglądu, owczarki niemieckie. Najbardziej odpowiednie wydają się malamuty. W celu uzyskania biszkoptowej maści, można wmieszać labradora. Starajmy się, aby te psy były jak najbardziej inteligentne, ułatwi to trenowanie.
Na początku nie uzyskamy idealnych psów, będziemy krzyżować te, które mają najwięcej cech tej rasy.
Potrzebny jest 1 lub 2 pieski, poza tym przydałaby się suczka dla każdego z hodowli. Następnie każda suczka zostanie pokryta tym pieskiem.
Nirellie i DustDevourer zajmują się tylko wolamutami, spróbujcie stworzyć wzorcowe psy.

Po drugie - mieszańce
Obecnie każdy działa na każdą rękę, ale należałoby zrobić coś, żeby podskoczyć z charakterem.
INSTRUKCJE:
Pasta - postarz suczkę z najwyższym charakterem - może być Yuki, następnie zmieszamy ją z moim Szczęściarzem.
Spaghetti raczej nie nadaje się do wolamutów z powodu przodków, poza tym ma niski charakter, ale jeśli chcesz, też możemy pokryć ją Szczęściarzem i zobaczymy, co wyjdzie. Na razie będziesz w mieszańcach.
Hathor - wybierz pieska i suczkę z najwyższymi charakterami i przy okazji różnorodne - decyzję pozostawiam Tobie. Rozmnożysz je, przy okazji Silije skorzysta z genów Twojego pieska.
Silije - u Ciebie też trzeba podskoczyć z charakterem, pokryjesz Tovę pieskiem od Hathor.
Qwedsa - Alta i Argon to jak widzę Twoje najlepsze psy. Pokryjemy Altę Argonem lub pieskiem z zewnątrz, ew. znów wmieszamy tu Szczęściarza, wtedy charakter mocno pójdzie w górę.
Sunflake - Na razie mam Sunrise i Szczęściarza, zmieszam je.

Docelowo ma to wyglądać tak - idziemy z pokryciami w kółko - na razie jeszcze tego nie widać, bo trzeba wyrównać poziomy naszych psów, dlatego łamię tę zasadę.
Ostateczna wersja - mój piesek kryje suczkę Pasty, piesek Pasty kryje suczkę Hathor, piesek Hathor kryje suczkę Silije itd. I idziemy tak w kółko. Charakter będzie się zwiększał.

Dbamy o inteligencję psów! To ważne.

W razie, gdyby gdzieś był jakiś błąd - piszcie. Dopracuję to jeszcze jutro.
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
DustDevourer

DustDevourer


Liczba postów : 32
Join date : 09/06/2012
Age : 29
Skąd : Dolnośląskie

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 12:35 pm

Skrzyżowałam właśnie Luthien z rudym owczarkiem. Jestem sama ciekawa co z tego wyjdzie. Będą 2 suczki.
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 1:32 pm

Ok, zobaczymy ;]

Czy ta suczka, należąca do DustDevourer, może być uznana ze wzorzec wolamuta? Fakt, jest z siodłem, ale może to lepszy pomysł niż psy o wilczej maści? Te wilcze przypominałyby za bardzo malamuty.
Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna 17422
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Qwedsa
Admin
Qwedsa


Liczba postów : 7
Join date : 08/06/2012
Age : 27

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 1:55 pm

Chcę pokryć Altę goldenem albo owczarkiem. Miałam dzisiaj pokrywać, ale zwiała i czekam, aż wróci
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 2:03 pm

Ok, nie bronię ;P Chcę tylko podskoczyć z charakterem hodowli.

Czy wszyscy zgadzają się na mój sposób mieszania naszych psów? Wiem, że nie jest idealny, ale wydaje się najlepszy. Jeśli ktoś ma lepszy pomysł - proszę go zgłosić.

Małe zastrzeżenie - właściciel suczki ma prawo zdecydować, czy chce pokryć ją psem "z kolejki", czy całkiem obcym - zapewni to dopływ nowych genów.

Pokrycia naszymi psami wystawiamy najtaniej, jak się da dla cłonków hodowli.
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Silije

Silije


Liczba postów : 7
Join date : 13/06/2012

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 2:11 pm

Sun, Tova została już pokryta przez samczyka od Hathor. Wyszła z tego Villemo, szary z czarnym siodłem.
Nie pamiętam jaki miała charakter, chyba 208, teraz więcej i ma dwa szczenięta od labradora beżowego.

Nadal mam rozmnażać suczki z psiakami od Hathor? A trenuję pieski jak mogę, ale fundusze nie pozwalają na trenowanie wszystkich. Staram się sprzedać cztery szczenięta.
Powrót do góry Go down
Pasta

Pasta


Liczba postów : 21
Join date : 11/06/2012

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 2:19 pm

Obecnie nie stać mnie na tresowanie Yuki.
Najwcześniej za tydzień by miała 2,5 albo 3 lata.
Wcześniej się chyba nie uda, ale spróbuję ja postarzyć.
Poza tym kasy mam mało, szczeniaki sprzedaję, a właściwie staram się sprzedać.
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 2:27 pm

Silije, według tej instrukcji Hathor powinna udostępnić Ci krycie swoim psem z najwyższym charakterem za minimalną stawkę.

Pasta - mam jeszcze wolną smycz, obrożę i ringówkę, możesz przekazać mi suczkę, jestem w stanie Ci ją postarzyć do 1 roku ^^ Moje psy się jako tako sprzedają, chociaż jest ciężko.


Uwaga!
Na początek proponuję postarać się robić jedno pokolenie psów w ciągu około tygodnia.
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Pasta

Pasta


Liczba postów : 21
Join date : 11/06/2012

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 2:34 pm

Ona ma smycz, obrożę i zabawkę, no i 11 miesięcy (zero procent snu, ale to szczegół, teraz ją postarzałam).
Fajnie by było gdybyś mi ją postarzyła do wieku dwóch lat, albo 3, jak chcesz.
Powrót do góry Go down
DustDevourer

DustDevourer


Liczba postów : 32
Join date : 09/06/2012
Age : 29
Skąd : Dolnośląskie

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 4:04 pm

Arrluk jest już dorosły i zaczynam oferować nim krycia za 150 :3 Jak ktoś jest chętny to proszę bardzo ;3
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 5:44 pm

Ale dla nas będzie chyba jakaś zniżka? xD
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 6:59 pm

Że co? Nie będzie OPków?! To chyba jakiś żart jest! Liberum veto

Sunflake, pies, którego pokazałaś to był mój docelowy wygląd OPka.


Ostatnio zmieniony przez Nirellie dnia Nie Cze 17, 2012 7:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Nirellie
Admin
Nirellie


Liczba postów : 56
Join date : 08/06/2012
Age : 27
Skąd : Opolskie

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 7:30 pm

Tak rozbudowana wersja w wolamutach jest ewidentnie kiepskim pomysłem. Biorąc uwagę na to, że znalezienie mieszańca o rodzicach i dziadkach odpowiednio dobranych ras nie spokrewnionych ze sobą, jest bardzo trudne i czasochłonne. Poza tym, aby zakwalifikować je jako odrębną rasę potrzeba zawsze takiej samej ilości genów od danego gatunku psa czyli np. 25% malamuta, 50% husky'ego i 25% niemczurka. Tych proporcji trzeba bardzo pilnować, inaczej plan spali na panewce, a raczej na mieszańcu. Dodatkowo, aby uzyskać kilka psów o odpowiednich wyglądach, mogących się ze sobą rozmnażać, potrzeba bardzo dużej ilość "psów bazowych". Poza tym obliczyłam, że nawet na minimalne, potrzebne wyposażenie każdego szczeniaka zużywa się 1040dgl, dodatkowo jeszcze około 900dgl na smakołyki potrzebne do skończenia cyklu szkoleniowego, około 150dgl na konkursy i powyżej 200dgl na szczepienia i odrobaczenia. Razem wychodzi ponad 2300dgl na każdego szczeniaka Czyli krótko mówiąc drogi, czasochłonny i trudny do dobrego wykonania biznes.

Proponuję zostać przy OPkach. To będzie łatwiejsze, tańsze i graczom znacznie częściej uda się wyhodować pożądane psy. Wygląd byłby taki jak pokazała Sunflake, ewentualnie z szarym lub cały biały, czarny, szary. Proporcja wtedy wynosiłaby 50% na 50%. I będzie pięknie. Czy to nie lepsza opcja?
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:03 pm

Nirellie, wzięłam OPka za wolamuta? ;P Ty jesteś ekspertem, więc się z Tobą zgodzę. Zresztą, nazwa tej rasy jest teraz najmniej istotna.
Chodzi o to, że możemy wziąć się tylko za jedną rasę i według mnie powinna być ona trudna do odtworzenia przez osoby z zewnątrz, ten proces na pewno nie będzie szybki ani tani. Na razie twórzmy OPki według tego schematu, może z czasem coś się tam dorzuci? Bądź co bądź, ta rasa będzie trochę.. szara ^^
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Hathor

Hathor


Liczba postów : 20
Join date : 10/06/2012
Age : 42

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:39 pm

Jeżeli chodzi o krycie moimi psami, to poczekajcie trochę. Hektor jest już przedawniony, teraz na świeczniku jest Tessen, którego trenuję. To on będzie na razie czołowym reproduktorem z mojej strony.

Proszę bardzo, oto Tessen. Własnie zaczęłam go trenować Smile. Po treningu uzyska ponad 226 pktów charakteru, także będzie dużo lepszy od Hektora, jako reproduktor Wink.

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna 18698
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:46 pm

I bardzo dobrze ;] Hathor, prosiłabym Cię później o udzielenie nim krycia dla suczki należącej do Silije ;]

Silije, będziesz musiała poczekać, ale trudno, z czasem się z tym zgramy, żeby zamknąć jeden cykl w obrębie tygodnia. Ci, którzy muszą czekać niech zbierają fundusze, kupują wyposażenie i smakołyki dla szczeniąt ;P
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Hathor

Hathor


Liczba postów : 20
Join date : 10/06/2012
Age : 42

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 8:49 pm

Bardzo czasochłonne jest trenowanie psa. I tak Tessen dostał posłanie dodające mu +3 do snu, ale nie zawsze będzie mnie stać na takie luksusy. Nie jestem również przy kompie przez całą dobę, więc może się to trochę przeciągać Wink.

Mam w tej chwili do trenowania co najmniej 2 psy. Tessen, jako przyszły reproduktor to jeden pies, dochodzi do niego Nutshell, bardzo ładna suczka adoptowana ze schroniska. Gdy ją brałam, nie wiedziałam, że ktoś skwasił jej umiejętność załatwiania się na dworze i nieniszczenia przedmiotów, gdyby nie to, miałaby teraz ponad 213 pktów, ale i bez tego po pełnym wyszkoleniu będzie miała coś ponad 221 pktów charakteru Smile. Da się to skorygować w kolejnym pokoleniu Wink

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna 16277
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 9:03 pm

Rozumiem, jest ciężko.. Ale damy radę ;]
Mamy nową uczestniczkę - Cappy. Zastanawiam się, czy nie dać jej czyjejś suczki albo pieska do trenowania - wtedy będzie szybciej - a chyba więcej linii hodowlanych, jak mamy teraz, nie jest nam potrzebne ;P Hathor, proszę Cię o opinię na ten temat xD
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Hathor

Hathor


Liczba postów : 20
Join date : 10/06/2012
Age : 42

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 9:07 pm

Zapytaj się wszystkich Wink. Ja ze swoimi psami sobie poradzę, ale z tego, co widziałam, ktoś miał problemy finansowe, co utrudnia mu trenowanie pieska Smile

Z Nutshell miałam niezłe jaja. Gdy uczyłam ją chodzenia przy nodze i pierwszej komendy, dostawała 3% do umiejętności, przy czym otrzymała +1 do inteligencji Wink. Po jej wyćwiczeniu prędkość uczenia zwiększyła się do 4% Very Happy.
Powrót do góry Go down
Pasta

Pasta


Liczba postów : 21
Join date : 11/06/2012

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 10:00 pm

Co do cech, proponowałabym abyśmy wyhodowali psy inteligentne, wytrzymałe i zwinne. Jeśli się uda to jeszcze towarzyskie.
Takie podobne do zaprzęgowych psów. Mogą być podobne do huskich, ONków i co tam sobie jeszcze chcecie.
Wtedy będą miały większe szanse w Agility i Wyścigach Zaprzęgów (teraz ich nie ma, ale za jakiś czas będą, mielibyśmy bardzo dobre psy do tej konkurencji wtedy).
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimeNie Cze 17, 2012 10:02 pm

Psy muszą być przede wszystkim inteligentne, z resztą cech już nie jest tak łatwo, każdy mieszaniec jest inny ;]
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Silije

Silije


Liczba postów : 7
Join date : 13/06/2012

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimePon Cze 18, 2012 7:34 am

Udało mi się zaoszczędzić ponad 1000 dgl. Hathor, trenuj w miarę możliwości swojego pieska i kiedy skończysz, daj mi na doggach PW znak. Tovę postarzę do cieczki i nie będę z nią nic robi dopóki tatusiek nie będzie gotowy Smile

Ja szczerze mówię: Sunflake, Ty mi mów kto z kim i kiedy, a ja będę ładnie to wykonywać, bo już się dawno zgubiłam ;]
Powrót do góry Go down
Sunflake
Admin
Sunflake


Liczba postów : 111
Join date : 07/06/2012
Age : 31
Skąd : Wrocław

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimePon Cze 18, 2012 7:37 am

Spokojnie, już opracowałam plan na mieszańce ;P

Trzeba jeszcze doprowadzić do tego, żeby robić jedno pokolenie piesków na raz. Myślę, że z czasem się rozkręcimy ;]
Powrót do góry Go down
https://platekslonca.forumpl.net
Hathor

Hathor


Liczba postów : 20
Join date : 10/06/2012
Age : 42

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimePon Cze 18, 2012 8:38 am

Silije, Tessen jest już w połowie treningu, także niedługo powinien być gotowy Wink. Co do Nutshell, potrzebuję więcej czasu, legowiska daję tylko samcom z powodu oszczędności, więc suki bardzo długo wysypiają się, co wiąże się z wydłużeniem czasu szkolenia.

Jest pewna sprawa. Dopóki gra dopiero się rozkręca, większość z nas nie ma zbyt wielkich funduszy na to, aby trenować 2 psy jednocześnie. W związku z tym, proponuję aby ustalić, co robimy, aby wydatek na ekwipunek+szkolenie nie był taki wysoki. Może trenujemy po jednym piesku, zamiast dwóch?
Powrót do góry Go down
Hathor

Hathor


Liczba postów : 20
Join date : 10/06/2012
Age : 42

Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitimePon Cze 18, 2012 10:23 am

Sorry, że piszę post pod postem, ale melduję, że Tessen ma już do wytrenowania tylko jedną umiejętność. Z racji tego, że posiada posłanie dodające +3 do snu, trening ostatniej umiejętności przeleci, jak z bicza strzelił i niedługo będzie gotowy do krycia Wink
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Empty
PisanieTemat: Re: Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna   Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Kryzys i nowe zasady - wersja wstępna
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Instrukcja - nowe formularze

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Płatek Słońca :: Archiwum-
Skocz do: